Erika-Mann Általános Iskola átalakítása

méret: 1.700 m2
környezet léptéke: nagyvárosi
típus: átépítés/újrahasznosítás

A neoklasszicista épület korábban rideg folyosóit és termeit a használókkal folytatott aktív párbeszéd mellett változatos térhasználatot biztosító ingergazdag “oktatási tájjá” alakították át. Az élményközpontú tanulásra hangsúlyt helyező iskolában az új funkcionális igények kielégítésén túl magával ragadó és szerethető belsőépítészeti installációk jöttek létre azáltal, hogy a szükséges új funkciók kiegészültek egyfajta hóbortos és bizarr mellékízzel. A folyosók berendezéseinek tervezésénél fontos szerepet kapott az interaktivitás. A többféle használatot lehetővé tevő geometriájú ülőbútorok és ruhásszekrények sok esetben mozgathatóak, fiókszerűen egymásba tolhatóak, valamint olyan kinyitható üregekkel vannak ellátva, amelyekben elbújhatnak a gyerekek. Az átépítés során egy rendkívüli együttműködésre került sor a deprivált környék fejlesztéséért elkötelezett különböző szereplők között. Az építészeti tervezést egy főként építészhallgatókból álló csoport végezte, megrendelőként az iskola választott képviselőkből álló diákparlamentje lépett fel, de a szülők és a tanári kar is aktívan részt vett a folyamatban.

/Tánczos Tibor/

További információk: