Goldene Pracht kiállítás pavilonja

méret: 95 m2
környezet léptéke: kisvárosi
típus: ideiglenes épület

Vesztfália Állami Múzeuma (LWL-Landesmuseum für Kunst und Kulturgeschichte) a tartomány középkori aranyművészetét bemutató kiállítást rendezett. Münster város főterén egy négyágú szélkerék alaprajzú információs pavilont és egy ebben működő ideiglenes aranyműves műhelyt hoztak létre. A német Modulorbeat iroda a helyi építésziskola hallgatóival együtt tervezte és hat hét alatt kivitelezte az ideiglenes építményt. A szárnyak tölcsérszerűen tágulnak befelé és vezetik a kíváncsi tekinteteket a központi műhelytér felé és azon is túl, a szemközti nyíláson át a szabadba. A kis épület váratlan mélységet tár fel. Belső burkolata és berendezése egységesen furnérlemez, melyet ezzel kontrasztban álló koromfekete munkaeszközök, lámpák, kilincsek és asztalburkolatok egészítenek ki, aranyozott rézlemez héjat kapott kívülről. A függőleges korckiosztás az épület középpontja felé haladva sűrűsödik, ami a napsugarak beesési szögének függvényében, a változó fény és árnyék kontraszt következtében dinamikus jelleget ad a pavilonnak: mintha egy harmonika volna, amit bármikor odébb lehetne vinni. A Modulorbeat munkája nemcsak ragyogó felületével utal a középkori ötvösművészetre, hanem szokatlanul aprólékos és finom részletgazdagságával is.

/Klobusovszky Péter DLA/

További információk: